Kurallar

 1. Eskibavul.com aracı bir sitedir. Listelenen ürünler eskibavul.com sitesinin değil mezat afişinde belirtilen kişilerindir.
   
 2. Siteye üyelik ücretsizdir. 
   
 3. Tahsilatı eskibavul.com sitesi yapmaz. Tahsilat mezat yapan kişinin sorumluluğundadır. Eskibavul.com mezat yapmak isteyenler için hizmet sağlayıcıdır.
   
 4. Ürün/leri en yüksek pey veren kişi alır. Bir ürüne pey veren tek kişi ise, o ürünü açılış fiyatına kazanır. Şayet aynı ürüne pey verenler birden fazla ise, en yüksek pey limiti veren, kendisinden önceki pey verenin aşağıda yazılı oranlar dahilinde ilavesiyle o malı alır.
   
 5. Mezata katılanlardan iki kişinin aynı ürüne, aynı pey limitini verme halinde, Ürünü ilk pey veren almaya hak kazanır.
   
 6. Mezatlarımıza, belirtilen bitiş saatine kadar internet üzerinden pey verebilir ve bana özel sayfanızdan peylerinizi yönetebilirsiniz.
   
 7. Sadece internet üzerinden yapılan bir müzayede ise ilgili sayfada gösterilen sayacın sıfırlanmasıyla müzayede sona erer ve sonuçlar kesinleşir.
   
 8. Kesinleşen sonuçlar alıcılara ve satıcıya otomatik olarak mail gönderilerek satıcı ve alıcı arasında irtibat sağlanır.
   
 9. Salon mezatı ise, internet  üzerinden pey verme sona erdikten 1 saat sonra mezat detaylarında belirtilen mekanda canlı mezat başlar. Mezat sonuçları gün sonuna kadar eskibavul.com’a yüklenerek sonuçlar kesinleştirilir ve herkese açık hâle getirilir.
   
 10.  Açılış fiyatları altına mal satılmaz. Müzayede pey artırım şekli aşağıdaki gibidir.

50 TL’ ye kadar - 2 TL
50 TL – 99 TL arası – 5 TL
100 TL – 499 TL arası – 10 TL
500 TL – 999 TL arası – 50 TL
1000 TL – 4999 TL arası – 100 TL
5000 TL – 10000 TL arası – 250 TL

 1. Mezatlara konan ürünleri incelemek için mezatı yapan kişinin belirttiği adreste inceleyebilir görebilirsiniz.
   
 2. Alıcılardan aldıkları ürün/ler için ilave olarak %15 komisyon alınacaktır. 
   
 3. Eskibavul.com müşterilerinden gelecek site dışı peyleri (masa peyi) kabul eder. Müşterileri adına mezata katılır. Bu servisi için herhangi bir ücret almaz.
   
 4. Mezat bitiminden sonra bizde kayıtlı e-mail adresinize kazandığınız ürünleri gösteren bir liste ve ödeme yapmanız gereken banka hesap numaraları gönderilecektir. Ödeme yapılmadan ürün/ler teslim edilmez. 10 gün içinde ödemesi yapılmayan ürünler iptal edilecektir.
   
 5. Kazanılan ürünleri elden teslim alacaklar ödemeyi mezatı yapan firmaya elden verebilir ve ürünlerini alabilirler.
   
 6. Ödeme yapmayan ve kazandıkları iptal olan üyeleri sitede engelleme veya silme hakkı eskibavul.com’da saklı tutulur.
   
 7. Sitemize üye olanlar burada yazılı şartları kabul etmiş sayılırlar.