Ana Sayfa / Haberler /GEZEGEN'İN SAHAFİYE MÜZAYEDESİ başladı

GEZEGEN'İN SAHAFİYE MÜZAYEDESİ başladı

Merhabalar...
Uzun bir zamandır size listeli bir müzayede sunamamıştık. Öyle tahmin ediyoruz ki, 441 üründen oluşan bu müzayedemizle, bu uzun ayrılığı kapatacağız gibi. Özellikle yabancı dillerde yazılmış İstanbul ve Türkiye üzerine kitapların yanı sıra, ilk baskı ve imzalı kitaplar, gravürlü kitaplar, eski kartpostal ve kartvizitler, eski tiyatro afişleri (1950-70 dönemi), 33 devrlik plaklar(LP'ler), çerçeveli ürünler, gravürler, nadir dergi takımları, nadir türkçe ve yabancı dilde kitaplar, fotoğraflar, efemeralar,... ve diğer sahafiye ürünler. Kısacası, bir sahaf müzayedesinde ne olması gerekiyorsa, elimizden geldiği kadarıyla sizlere sunuyoruz. Öyle sanıyoruz ki, son dönemlerde yaptığımız en güzel müzayedelerden biri olacak bu müzayede. Hepsini ayrı bir heyecanla inceledik, ayrı bir sevgiyle listeye yazdık. Bu yüzden, sizin de hepsini dikkatlice incelemenizi tavsiye ediyoruz. 14 Nisan 2018 Cumartesi günü saat 13.00'de internet üzerinden pey alımı bitecek ve aynı gün saat 14.00'de Gezegen Sahaf'ın bulunduğu adreste müzayedemiz devam edecektir. Eskibavul.com üzerinden pey veremiyorum diyenler, bizimle iletişime geçebilirler. Site üzerinden pey vermek istemeyenler ise; isterse mail, facebook, instagram, twitter gibi yollardan veya whatsapp, sms gibi telefon kanallarından ya da direk bizimle iletişime geçerek pey verebilirler. Ama en güzelinin ve en sağlam yolun, o gün salonda bizzat müzayedeye katılmak olduğunu hatırlatmak isteriz.:) Müzayedeye pey vermek isteyenlerin dikkat etmesi gereken noktaları aşağıda sizlere sunuyoruz. Kısacası, sahafiye ürünlerle dolu güzel bir cumartesi için 14 NİSAN'ı şimdiden takviminize eklemeyi unutmayınız.:)
Adresimiz:
Kamer Hatun Mah., Hamalbaşı Cad., No: 16/A
Beyoğlu - İstanbul
tel.: 0544 786 1292 (Sedat Yardımcı)
 
* google map'ten, yandex'ten veya facebook sayfalarımızdan "Gezegen Sahaf" yazınca çıkan haritadan da bulabilirsiniz.
** Eski dükkandan 150 m aşağıda Ömer Hayyam alt geçidine girmeden sağdan 3.dükkan
*** Merih Lokantası'nın eski arka çıkışı (ingiliz konsolosluğuna bakan kısım)
 
Müzayede şartları: 
- Yüksek peyler verildiği taktirde, Gezegen Sahaf pey vereni teyit etmek amacıyla arayabilir. Bu yüzden yüksek pey verenlerin telefon numaralarını mutlaka Gezegen Sahaf'ın ulaşabileceği bir şekilde sunmak zorundadırlar. Aksi durumda pey kabul edilmeyebilir. 
- Ürünlerin ödemesi maksiumum 10 gün içerisinde gerçekleştirilir. Aksi durumda ürün, ya bir alt peyi verene teklif edilir veya sahibine iade edilir. Mazaret gösterilmeden ödemesini bilerek yapmayanlar, bir daha hiçbir şekilde Gezegen Sahaf'ın mezatlarına/müzayedelerine/etkinliklerine katılamayacaktır.
- Ürünler kazanıldığı taktirde, %15 komisyon bedeli ilave edilir ve ödemesi nakit şekilde gerçekleştirilir. Kredi kartı kabul edilememektedir. 
- Müzayedeye internetten eskibavul.com üzerinden katılabilinir. Saat 13.00'a kadar pey alımı olacaktır, sonrasında 14.00'de salon müzayedesi olacağından, internetteki fiyatlar nihai sonuçlar değildir. Kesin sonuçlar, ya müzayede günün akşamı, ya da 16 Nisan Pazartesi günü yayınlanır ve kazananlara/kaybedenlere mail olarak bildirilir. Bu yüzden, internet üzerinden pey vereceklerin, almak istedikleri en üst rakamı girmeleri tavsiye edilir. 
- Gezegen Sahaf, internet haricinde pey vermek isteyenler adına da müzayedeye katılabilir. Gezegen Sahaf'a verilen peyler, alıcı ile Gezegen Sahaf arasındadır, üçüncü şahıslara isim veya pey miktarı söylenmez. 
- Listeli Müzayedenin olacağı gün, 14 Nisan 2018 Cumartesi günü, Gezegen Sahaf tarafından katılımcılara kendilerine ait numaralı bayrak verilecektir ve artırım bayrak numarası söylenerek yapılacaktır (isimler söylenmeyecektir). Ayrıca o gün, her hafta yapılan listesiz müzayede yapılmayacak olup, bir sonraki hafta yeniden devam edecektir. 
 
http://eskibavul.com/muzayede/gezegenin-sahafiye-m%C3%BCzayedesi?m=4088